Termálne a relaxačné bazény
Čo sa u nás lieči
Procedúry a masáže
Víkendová ponuka
Denné kúpele, rehabilitácia
Poukážky a permanentky
Relax a procedúry :: Procedúry a masáže :: Masáže :: 

Masáže

Ponúkame klasické, liečebné a relaxačné masáže:

Klasická masáž – čiastočná alebo celotelová

Systém mechanických podnetov vykonávaných ručne, so zostavou špecifických hmatov na tele pacienta. K masáži sa používajú masážne emulzie, zvyšujúce jej účinok.
Účinok masáže: je celkový (s vplyvom na nervový systém a krvný obeh) a miestny, vplývajúci na kožu, podkožné tkanivo, lymfatický systém a svaly, s priaznivým pôsobením na krvný obeh a na uvoľnenie svalstva.
Odporúča sa takmer pre všetky ochorenia pohybového aparátu, najmä pri svalovej únave na urýchlenie ich zotavenia a zvýšenie svalovej kondície.
Pre maximálne uvoľnenie odporúčame celotelovú masáž.
Trvanie - čiastočná: 10 alebo 15 min, v závislosti od ceny.
Trvanie - celotelová: 50  min.

Klasická liečebná masáž

Systém mechanických podnetov vykonávaných ručne, so zostavou špecifických hmatov na tele pacienta.
Cieľom masáže
je priaznivo ovplyvniť proces a ním vyvolané zmeny a predchádzať vzniku chorôb. K masáži sa používajú masážne emulzie, zvyšujúce jej účinok.
Účinok: je celkový (s vplyvom na nervový systém a krvný obeh) a miestny, vplývajúci na kožu, podkožné tkanivo, lymfatický systém a svaly, s priaznivým pôsobením na krvný obeh a na uvoľnenie svalstva.
Odporúča sa: takmer pre všetky ochorenia pohybového aparátu, najmä pri svalovej únave na urýchlenie ich zotavenia a zvýšenie svalovej kondície.
Trvanie: 30 min.

Akciová ponuka

Akcia Kúpele v regióne

Akcia Kúpele v regióne
Regionálne zľavy - 50% na termálne bazény a 30% na bazén Grand.

 

Predaj procedúr
Po-Št: 08:00-12:00 a 12:30-17:30 hod.
Pi-Ne: 08:00-12:00 a 12:30-18:30 hod.
e-mail: predajprocedur@slktn.sk
dôležitá informácia

Od 1.12.2017 nie je možná telefonická rezervácia procedúr.


Odporúčame využiť mailovú komunikáciu: predajprocedur@slktn.sk
Objednané procedúry je potrebné prísť vyzdvihnúť a uhradiť do budovy Kaštieľ - kancelária Predaj procedúr - 30 minút pred termínom prvej procedúry. V opačnom prípade budú zrušené.
Procedúry sa poskytujú pre osoby od 18 rokov, pokiaľ nie je uvedené inak.
 

Reflexná masáž*

Predstavuje ručné techniky využívajúce princíp reflexného pôsobenia na aktívne body. Vychádza z princípu spoločného nervového zásobenia z jedného miechového segmentu pre kožu, podkožia, svaly i vnútorné orgány, medzi ktorými existujú vzťahy.

Účinok: je svalovo relaxačný a analgetický (tzn. pôsobiaci proti bolesti) a presahuje miestne pôsobenie masáže.
Odporúča sa na odstránenie reflexných zmien kože, podkožia a svalov (zatvrdnutie) pri chronických ochoreniach pohybového aparátu, ale taktiež ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov.
Trvanie: 20 min.
*Potrebná konzultácia s lekárom

Ručná lymfodrenáž*

Používa jemné, pomalé, tlakové hmaty k zlepšeniu odtoku lymfy z trupu i končatín. 
Účinok: znižuje sa pocit bolestivého napätia tkanív, únavy a pocit ťažkých nôh.
Odporúča sa: pri opuchoch, najmä po operáciách, úrazoch, u chronickej žilnej nedostatočnosti a na prevenciu a liečbu celulitídy.
Trvanie: 40 min.
*Potrebná konzultácia s lekárom

Lymfodrenážna masáž tváre a dekoltu

Kozmetická lymfomasáž tváre - je orientovaná na lymfatický systém tváre, pomáha pri oslabenom lymfatickom toku, pri stavoch opuchov a pôsobí na celkový vzhľad tváre a krku.
Pri tejto masáži sa využíva rad špeciálnych hmatov na stimuláciu lymfatického systému v koži a podkoží.
Účinok: pomáha udržiavať lymfu v pohybe, aby sa cievy, ktorými tečie neupchávali. Lymfomasáž tváre a krku prináša úľavu, zlepší ich vzhľad a potlačí únavu.
Trvanie: 30 min.

Fotogaléria

Klasická masáž
Klasická masáž
Klasická liečebná masáž
Klasická liečebná masáž
Reflexná masáž
Reflexná masáž
Ručná lymfodrenáž
Ručná lymfodrenáž
Lymfomasáž tváre a dekoltu
Lymfomasáž tváre a dekoltu

 

Medová masáž

Je metódou, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách, napr. z potravín, liekov a pod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.
Účinok: zbavuje telo toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravujúce procesy v tele.
Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca, a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.
Trvanie: 30 min.

Thajská masáž - tradičná

Jedna z najstarších liečebných praktík, ktoré sa do dnešnej doby zachovali.
Kombinuje ručné masážne prvky s pôsobením na energetické dráhy organizmu podľa prvkov východnej medicíny, s prvkami jogových cvičení a s mobilizačným pôsobením na kĺby a svaly.
Účinok: efekt masáže je hlboko relaxačný a dochádza k harmonizácii nielen tela, ale aj ducha. V tele sa vyváži energia, vyprchá napätie, uvoľnia sa stuhnuté kĺby, odstraňuje bolesti hlavy a chrbta, zlepšuje krvný obeh.
Vykonáva sa cez oblečenie, preto sa doporučuje voľné športové oblečenie.
Kontraindikácie: gravidita, výrazneé obmedzenie pohyblivosti kĺbov a chrbtice, niektoré stavy po úrazoch a operáciách – najmä pri umelých náhradách kĺbov.
Trvanie:
60 min.

Terapia lávovými kameňmi

Patrí medzi najstaršie liečebné metódy, ktoré oddávna používali Číňania, americké indiánske kmene a stáročia je známe používanie tejto terapie na Havajských ostrovoch.
Lávové kamene celkovo harmonizujú ľudské telo, odoberajú mu negatívnu energiu, eliminujú bolesťv svaloch, zlepšujú cirkuláciu krvi, napomáhajú k detoxikácii, majú výborný relaxačný efekt.
Účinok: teplo z kameňov pomáha uvoľňovať zatuhnuté svaly, uľaví od bolesti v kĺboch, zrýchľuje metabolizmus. Odplavuje škodlivé látky z tkaniva, napomáha k zlepšeniu funkcie lymfatického systému.
Prírodný olej zvláčni pokožku, teplo otvára kožné póry. Blahodarným vplyvom na lymfatický systém pôsobia lávové kamene proti celulitíde.
Kontraindikácie: infekčné choroby, plesňové ochorenia kože, čerstvé stavy po poraneniach a operáciách, zápalové ochorenia kože
Trvanie: 45 min.

Reflexológia nohy

Využíva princíp tradičnej čínskej medicíny pôsobením na aktívne – akupresúrne body na ploche chodidiel. Tie predstavujú mikrosystém, na ktorý sa premietajú obrazy orgánov celého tela.
Účinok: ovplyvnením mikrosystému na chodidle je možné harmonizovať činnosť rozličných orgánov tela. Pôsobí proti stresovo a dodáva energiu celému telu.
Odporúča sa: najmä u bolestivých stavov pohybového aparátu - svalov, kĺbov i chrbtice.
Trvanie: 30 min.

Fotogaléria

Medová masáž
Medová masáž
Thajská masáž
Thajská masáž
Terapia lávovými kameňmi
Terapia lávovými kameňmi
Reflexológia nohy
Reflexológia nohy
 
 
Váš e-mail: 
Mapa stránky
 
Partneri
 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo