Náš Kúpeľný park má opäť nové prírastky

Kúpeľný park sa dočkal novej výsadby. V zmysle projektu rekonštrukcie Kúpeľného parku Trenčianske Teplice je náš park tento rok bohatší o 25 nových ihličnatých stromov v rôznych častiach parku. V priebehu októbra sme vysadili Borovicu lesnú 7 ks, Borovicu himalájsku 3 ks, Jedľu nordmanovu 3 ks, Smrek omorikový 10 ks a Douglasku tisolistú 2 ks. Všetky stromy sú kvalitné, veľké 220-300 cm vysoké, s kvalitným zemným balom, čo zaručuje ich dobrú ujateľnosť. Pôvodne sme mali naplánovaný jarný termín sadenia, no ten sa pre pandémiu Covid nepodarilo zrealizovať, keďže dovoz zo zahraničia bol pozastavený.

Spolupracujeme pritom s pamiatkarmi a orgánmi ochrany prírody. Výsadba bola realizovaná ako náhrada za vyrúbané stromy v roku 2017. Stromy sú vysádzané podľa projektu výsadby - vypracovaný AWE ateliérom Piešťany pre rekonštrukciu parku.

Na budúci rok budeme pokračovať vo výsadbách, aby sme postupne obnovili porast parku a doplnili ho o atraktívne a zaujímave druhy drevín. Tým sa park stane atraktívnejší a bude lákať stále viac nových návštevníkov.

Nová výsadba v Kúpeľnom parku

Galéria

Kúpeľný park - výsadba stromov
Kúpeľný park - výsadba stromov
Kúpeľný park - výsadba stromov
Kúpeľný park - výsadba stromov
 

 

Trenčianske TepliceOOCR Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingUrbánekNestléVšeobecná zdravotná poisťovňa