Predaj suvenírovej eurobankovky

Predaj suvenírovej eurobankovky pokračuje do vypredania.
Miesto predaja: Infocentrum Pax, v pracovných dňoch od 9.00 do 16.00 hod.
Bankovku je možné zakúpiť aj počas víkendov na recepcii v KH Pax.

predaj suvenírovej eurobankovky

Festival Hudobné leto Trenčianske Teplice na suvenírovej bankovke

Odkedy sa dnes už 5-ročný koncept suvenírových bankoviek v roku 2018 rozšíril z Francúzska aj na Slovensko, získava v našich končinách čoraz viac na popularite. Jeho hlavným zámerom je podpora turisticky atraktívnych destinácií a propagácia kultúrneho či prírodného dedičstva krajín Európy. Preto je namieste, aby na suvenírových bankovkách, zobrazujúcich o.i. významné kultúrne a historické pamiatky či udalosti, bola zaznamenaná aj viac ako 80-ročná história najstaršieho festivalu komornej hudby v strednej Európe, festivalu „Hudobné leto Trenčianske Teplice“.

História festivalu sa začala písať už pred 83 rokmi, prvým ročníkom uskutočneným v roku 1937. Jeho charakter sa menil s meniacim sa režimom - od Československej republiky, cez vojnové obdobie a socialistickú éru až dodnes, no svoj multižánrový charakter si zachováva dodnes. Svojou históriou, tradíciou a kvalitou dávno prerástol regionálny rozmer a stal sa pevnou súčasťou slovenskej hudobnej kultúry. Počas mnohých desaťročí svojej existencie zažil viacero významných premiér, nespočetné množstvo koncertov komorných združení z celej Európy, Slovenskej či Českej filharmónie, mnoho vystúpení sólistov i hudobných telies, či už zabehnutých zvučných mien alebo mladých začínajúcich talentov.

Vzhľadom na celosvetovú pandémiu ochorenia Covid-19, ktorá nepriala ani kultúre, sa festival v tomto roku žiaľ neuskutoční a zaradí sa tak do pomyselného „klubu“ rokov, v ktorých sa v minulosti neuskutočnil (1945-1946, 1951-1956 a 1964).

Napriek tomu sa spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. v tomto roku rozhodla uctiť si Hudobné leto vydaním - po Hammame spred dvoch rokov - už svojou druhou suvenírovou bankovkou.

Bankovka sa dostane do predaja vo štvrtok 2. júla 2020 v cene 3 EUR za kus. Miesto predaja bude opäť situované v Kúpeľnom hoteli PAX v Trenčianskych Tepliciach priamo na pešej zóne. V ponuke bude bankovka ako v pôvodnom, tak aj v novom dizajne s prítlačou „Anniversary 2020“, vydaným pri príležitosti 5. výročia existencie konceptu. Z celkového nákladu 10.000 ks sa v tomto roku dostane do predaja 6.000, pričom dopredaj je naplánovaný na letné mesiace roka 2021, počas konania 75. ročníka festivalu Hudobné leto.

Vďaka podpore Ministerstva kultúry SR a mnohým partnerom či sponzorom sa aj naďalej zachováva historická a umelecky hodnotná tradícia tohto festivalu, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou života kúpeľného mesta Trenčianskych Teplíc a obohatením kultúrneho života celého trenčianskeho regiónu.

Napriek tomu, že si na jubilejné pokračovanie festivalu ešte budeme musieť počkať, veríme, že mu priaznivci zachovajú priazeň a podporu aj v budúcom roku.

USMERNENIE K PREDAJU SUVENÍROVEJ EUROBANKOVKY

Termín začatia predaja: 02. júla 2020 od 9:00 hod.
Miesto predaja: KH PAX (jediné oficiálne miesto predaja)
Cena suvenírovej eurobankovky: 3€
pôvodný dizajn s emisnými číslami do 1000: max. 5 ks/osoba*
pôvodný dizajn s emisnými číslami od 1000: neobmedzene*
nový dizajn s prítlačou „ANNIVERSARY 2020“: max. 2 ks/osoba*
dostupné ročníkové čísla: max. 1 ks/osoba*

*Zároveň si dovoľujeme upozorniť všetkých záujemcov, zberateľov a návštevníkov, že bankovky si nie je a ani nebude možné rezervovať, ani zasielať poštou. Predávať sa budú náhodné sériové čísla v poradí. Ponuka platí do vypredania bankoviek určených na predaj v roku 2020 (6000 ks). Platba bude možná len v hotovosti.

17.06.2020, Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.

 

 

Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingUrbánekNestléVšeobecná zdravotná poisťovňa