„Castellum“ v Trenčianskych Tepliciach sa pýši novou fasádou

TLAČOVÁ SPRÁVA

04.12.2018 Trenčianske Teplice

Kaštieľ Kúpeľov Trenčianske Teplice dostal nový šat. V bezprostrednej blízkosti vzácnych termálnych prameňov ho dal okolo roku 1740 podľa talianskych renesančných vzorov postaviť gróf Jozef Illesházy, ktorý ho v tej dobe sčasti sám využíval a sčasti prepožičiaval kúpeľným hosťom.

Aj dnes, po približne 280 rokoch, slúži historický objekt kúpeľným hosťom, keďže komplex jeho budov ukrýva bazény s liečivou termálnou vodou, priestory poskytovania kúpeľných procedúr či administratívne sídlo Kúpeľov.  
Aj vďaka finančnej podpore zo strany Ministerstva kultúry SR sa Kúpeľom Trenčianske Teplice podarilo počas ostatných dvoch rokov zrekonštruovať fasádu budovy zo strany od Kúpeľného námestia. Pôvodný „Castellum“ sa tak pýši vynoveným exteriérom, ktorý na jednej strane korešponduje s modernou dobou, na strane druhej však zároveň plne rešpektuje a zachováva jeho historické prvky.
„Uvedomujeme si, že okrem každodennej starostlivosti o naše bazény, priestory balneoprevádzok či ubytovacích zariadení si starostlivosť vyžadujú aj exteriéry našich budov. Sme radi, že po vynovení fasády budovy SINA sa nám aktuálne úspešne podarilo zrealizovať aj obnovu fasády Kaštieľa v časti od pešej zóny. Verím, že jej súčasný vzhľad ocenia aj naši návštevníci, a to nielen počas akcie Kúpele v regióne. V nadchádzajúcom roku by sme v obnove ďalšej časti fasády radi pokračovali, všetko však bude závisieť od našich finančných možností. Rok 2019 totiž podnikateľským subjektom opätovne prinesie nové finančne náročné výzvy,“ uviedol generálny riaditeľ Kúpeľov Michal Vojtáš.
Kúpele Trenčianske Teplice ešte v roku 2016 zrealizovali kompletnú výmenu strešnej krytiny tejto historickej dominanty Kúpeľného námestia a v minulom roku sa výraznej obnovy dočkali aj výklady jednotlivých prevádzok prízemia Kaštieľa.

Castellum v Trenčianskych Tepliciach
Castellum v Trenčianskych Tepliciach
Castellum v Trenčianskych Tepliciach
 
Váš e-mail: 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo