Otvorenie zrekonštruovaného objektu PI

TLAČOVÁ SPRÁVA

V Trenčianskych Tepliciach 19.08.2010

Otvorenie zrekonštruovaného objektu PI a krst nového bazéna meno MUDr. Antonína Čapka

Vo štvrtok 19.8.2010 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novo zrekonštruovaného objektu a bazéna PI. Jedná sa o ďalší z plánovaných a ukončených investičných zámerov v Kúpeľoch Trenčianske Teplice a.s., v celkovom objeme 3,5 mil. Eur.

Novo zrekonštruovaný objekt bude slúžiť na poskytovanie termálnych kúpeľov so zábalmi a masážami. Rekonštrukcia priniesla zvýšenie kapacity v poskytovaných službách, ako i lepšiu energetickú využiteľnosť termálnej vody. Služby termálneho nerezového bazéna s masážami budú k dispozícii klientom Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s., ako i verejnosti v popoludňajších hodinách a cez víkendy. Teplota vody v termálnom bazéne je 38 stupňov Celzia. Novinkou bude i prepojenie budovy PI s liečebným domom Pax, ktorý je momentálne v kompletnej rekonštrukcii.

Nakoľko je história kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach úzko spätá s menom rodiny Čapkovcov, rozhodli sa Kúpele symbolicky pomenovať nový bazén menom MUDr. Antonína Čapka. Kúpeľného lekára, ktorý v kúpeľoch pôsobil. Otec spisovateľa Karla Čapka pracoval ako kúpeľný lekár v Trenčianskych Tepliciach v rokoch 1910 - 1923. Slávnostný krst previedol spolu s generálnou riaditeľkou Andredou Nagyovou a predsedom predstavenstva Tomášom Vrankom aj zakladateľ udeľovania Ceny Karla Čapka Ivo Veliký. "Veríme, že týmto krokom priblížime ľuďom človeka, ktorý by nemal zostať nepovšimnutý" popovedala riaditeľa Andrea Nagyová na margo nového názvu bazéna.

Ďalšie informácie Vám poskytne:

Ing. Ľuboslava Červenáková
Kúpele Trenčianske Teplice.a.s.
Tel:0905/568 347
e-mail: cervenakova@slktn.sk

 
Váš e-mail: 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo