Obklady na domáce použitie

Doprajte sebe, alebo blízkym uvoľňujúcu procedúru na svaly a bolestivý chrbát v pohodlí domova. Odteraz si môžete zakúpiť špeciálne „domáce“ balenie a liečebné obklady aplikovať jednoducho doma.

Všetky obklady a tiež MIX obkladov - balíčky za zvýhodnenú cenu, si môžete jednoducho zakúpiť online v našom eShope, alebo osobne v Predaji procedúr.

Rašelinový obklad
Rašelinový obklad

Rašelinový obklad

Rašelina je prírodný produkt, ktorý vznikal v zemnom prostredí tisíce rokov. Obsahuje veľké množstvo živín a prírodných stopových prvkov, významnú zložku tvoria organické látky. Priložením rašelinového obkladu na telo a za pomoci tepla, sa tieto látky vstrebávajú do vrchnej vrstvy pokožky, pôsobia na obnovu kožných buniek, zlepšujú prekrvenie a činnosť svalstva a kĺbov. Pôsobia antibakteriálne a posilňujú imunitu.
Odporúča sa používať ich pri svalových preťaženiach, na celkové uvoľnenie svalstva a relax, pôsobia aj pri poruchách látkovej výmeny a pri poruchách pohybového ústrojenstva.
Neodporúča sa ich používanie v tehotenstve, precitlivenosti na teplo a pri horúčkových stavoch, opuchoch a otvorených poraneniach kože, po mozgových príhodách a po onkologických operáciách!
Aplikácia
K aplikácii rašelinového obkladu potrebujete jednorazové obkladové rašelinové vrecko, nosič tepla (napr. gélový, rašelinový, bylinný, termofor), prikrývku, uterák.
Nosič tepla ohrejte v mikrovlnnej rúre cca 5-10 minút alebo vo vode s teplotou 55-60 °C cca 5-7 minút. Priložte jednorazové obkladové rašelinové vrecko nepriepustnou stranou na nosič tepla a nechajte predhriať cca 3 minúty. Potom priložte vrecko priepustnou stranou na telo a naň položte ohriaty nosič tepla. Zakryte prikrývkou. Nechajte pôsobiť po dobu 20-30 minút. Po skončení miesto aplikácie utrite vlhkým uterákom.
Jednorazové obkladové rašelinové vrecko môžete použiť aj samostatne bez nosiča tepla tak, že ho zohrejete v teplovzdušnej rúre na cca 43-45°C, priložíte priepustnou stranou na telo a prikryjete. Doba trvania termo efektu bude však kratšia ako s použitím nosiča tepla. Doba použiteľnosti výrobku je uvedená na obale. Po otvorení ochranného obalu z plastu jednorazové obkladové vrecko spotrebujte do 5 dní. Pri manipulácii vrecko držte vo vodorovnej polohe, nestláčajte a nezohýbajte. Použité jednorazové obkladové rašelinové vrecká zlikvidujte podľa predpisov o odpadoch. Rašelinový obsah môžete použiť ako zmes pre kvety alebo do kompostu. Nosič tepla si ponechajte pre ďalšie použitie.

Morské liečivé bahno
Morské liečivé bahno

Morské liečivé bahno

Morské bahno je čisto prírodný produkt Waddenského mora, z oblasti zapísanej do svetového dedičstva UNESCO. Obsahuje vápnik, draslík, fosfor a síra. Jeho účinnosť sa odvodzuje zo vzájomnej interakcie prirodzenej slanosti morskej vody a bahna s jeho zložkami. Vyznačuje sa vysokou schopnosťou zadržiavania vody a schopnosťou akumulovať teplo a znova ho pomaly uvoľňovať. Je starostlivo pripravené a zabalené v jednorazových priepustných obkladových vreckách ako čistý prírodný produkt bez akýchkoľvek prísad.
Používa sa pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach kĺbov a chrbtice, reumatizme mäkkých tkanív, postakútnych stavoch pri traume pohybového aparátu, zmiernení bolesti pri chronických ochoreniach žalúdka a čriev, ako aj močových a pohlavných orgánov. Má liečivý účinok na kožné choroby.
Nepoužíva sa pri akútnych stavoch po poranení, krvácaní, opuchoch, porúch obehu jemných a hrubých kožných ciev, stavoch horúčky a oblasti kože s poruchami citlivosti, rozsiahlych poraneniach kože a akútnych kožných ochoreniach.
Aplikácia
Podľa potreby priložte jeden alebo viac jednorazových bahenných obkladov priepustnou stranou na pokožku pacienta. Na obklad sa položí voliteľný nosič tepla (HOT-PACK), ktorý musí mať teplotu 55-60°C. Pokiaľ nie je stanovené inak, teplota jednorazového obkladu počas aplikácie sa pohybuje medzi 42-48°C. Trvanie aplikácie približne 20-25 minút. Alternatívne je možné položiť tepelný nosič na lôžko, naň položiť jednorazový bahenný obklad a naň si ľahne pacient v polohe na chrbát.
Pri aplikácii sa musí starostlivo dodržiavať teplota tepelného nosiča, inak hrozí riziko popálenia. Nahriaty nosič tepla sa nesmie dostať do priameho kontaktu s telom pacienta. Pred aplikáciou skontrolujte či obal nosiča tepla nie je poškodený. Trhliny alebo inak porušený obal, môžu spôsobiť výtok horúceho média a popálenie.

Kneippove bylinkové obklady
Kneippove bylinkové obklady

Kneippove bylinkové obklady

Jednorazový senný zábal obsahuje iba prírodné bylinné seno, zberané v Slovenskej republike, na lúkach chráneného krajinného územia a prírodnej biosférickej rezervácie Poľana, bez herbicídov a hnojív. Obsahuje éterické oleje, triesloviny, mliečne kyseliny, provitamin A a vitamín D.
Zábal z prírodného sena pozitívne pôsobí pri bolestiach pohybového aparátu.
Používa sa pred masážou alebo aj po masáži na upokojenie tela a tiež pri Kneippovej terapii. Vyvoláva pocit úľavy pri reumatických ťažkostiach. Podporuje prekrvenie a môže slúžiť ako podnet pri začatí detoxikácie organizmu.
Aplikácia
Senný zábal sa naparí, aby seno zmäklo a bolo pripravené na vylučovanie účinných látok. Priloží sa na telo a na bylinné vrecko sa položí nosič tepla nahriaty na teplotu 55-60°C. To zaručí následné prehrievanie bylinného obkladu a navodenie príjemného pocitu tepla a uvoľnenia. Doba aplikácie sa odporúča na 20-25 minút. Následne sa odporúča minimálne 10 minútový pokoj na lôžku.

Hrejivý obkladový vankúš
Hrejivý obkladový vankúš

Hrejivý obkladový vankúš

Hrejivý vankúšik je určený na miestne ohrievanie pri artritických problémoch krčných stavcov, reumatizme, ischiase, bolestivej menštruácii, črevnom katare, preťažení bedrových svalov a podobne. Ohriaty vankúšik sa používa ako tepelný nosič na Rašelinové obklady, Morské liečivé bahno a Kneippove bylinkové obklady.
Aplikácia
Pri použití vankúšika dbajte na jeho vhodnú teplotu, aby ste predišli termickému poškodeniu pokožky. Vankúšiky sú naplnené zdravotne nezávadnou gélovou hmotou. Sú vhodné pre viacnásobné použitie. Ohrievanie vo vodnom kúpeli max. do +50°C alebo mikrovlnnej rúre 450W na 3 – 5 min. Vankúšik sa umýva jednoducho pomocou mydla a vody.
Skladujte v ochrannom obale, zabráni sa tým poškodenie vankúšika. Skladovanie v chlade predlžuje životnosť gélovej hmoty.
Doba použitia je 18 mesiacov od dátumu výroby.

Chladivý obkladový vankúš
Chladivý obkladový vankúš

Chladivý obkladový vankúš

Modrý vankúšik je určený na chladenie poranených svalov, kĺbov, pri miernych popáleninách, odreninách a narazených tkanivách, výronoch a opuchoch. Tiež je vhodný na chladenie pri bolesti hlavy, horúčke, bolestiach zubov a úpale.
Aplikácia
Pri použití vankúšika dbajte na jeho vhodnú teplotu, aby ste predišli poškodeniu pokožky chladom.
Vankúšiky sú naplnené zdravotne nezávadnou gélovou hmotou. Sú vhodné pre viacnásobné použitie.
Chladenie max. do -5°C. Nechladiť v mrazničke! Jednoduché umývanie vankúšika pomocou mydla a vody.
Skladujte v ochrannom obale, zabránite tým poškodeniu vankúšika. Skladovanie v chlade predlžuje životnosť gélovej hmoty.
Doba použitia je 24 mesiacov od dátumu výroby.

Predaj procedúr

Otváracie hodiny:
Po-Ne: 8:00-18:00 hod.

Tel.: +421 32 6514 140
predajprocedur@slktn.sk

Procedúry odporúčame rezervovať prioritne e-mailom* na predajprocedur@slktn.sk, alebo osobne v kancelárii Predaj procedúr (budova Kaštieľ).

*ak neobdržíte odpoveď/potvrdenie rezervácie do 48 hodín, kontaktujte nás telefonicky.
Objednané procedúry je potrebné vyzdvihnúť a uhradiť v kancelárii Predaj procedúr (budova Kaštieľ), a to 30 minút pred termínom prvej procedúry. V opačnom prípade budú tieto zrušené.

Procedúry sa poskytujú pre osoby nad 18 rokov, pokiaľ nie je uvedené inak.

 

 

Trenčianske TepliceOOCR Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingUrbánekNestléVšeobecná zdravotná poisťovňa