Kultúra

Pre kúpeľných hostí pripravujeme pravidelné týždenné programy:

  • koncerty vážnej, dychovej i populárnej hudby
  • promenádne koncerty
  • folklórne tanečné zábavy a slovenské večery
  • prednášky zdravého životného štýlu
  • besedy
  • výstavy
  • tanečné večery so živou hudbou priamo v liečebných domoch

a mnohé iné možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia. K dispozícii je aj knižnica s možnosťou vypožičania kníh počas pobytu u nás.

Zobraziť aktuálne podujatia ››

Trenčianske Teplice poskytujú počas celého roka bohatý kultúrno-spoločenský život. Centrum kultúry je Kursalon s koncertnou sieňou v kúpeľnom parku.

K najvýznamnejším kultúrnym podujatiam roka patrí festival komornej hudby s medzinárodnou účasťou HUDOBNÉ LETO. Každý rok privítajú Trenčianske Teplice množstvo špičkových komorných telies, sólistov, renomovaných symfonických orchestrov a operných hviezd.
Pravidelným lákadlom sú i sprievodné programy, ktoré sú zárukou dobrej zábavy a kvality. Komorné koncerty, opery a operety, zábavné programy, vystúpenia folklórnych skupín alebo promenádne koncerty v parku lákajú každoročne množstvo návštevníkov.

Možnosti kultúrneho vyžitia dopĺňajú rôzne výstavy a besedy.

Všetkým návštevníkom odporúčame navštíviť historický skvost - Hammam, postavený v maurskom štýle v roku 1888. Jeho neopakovateľnú atmosféru počas utorkových prehliadok dopĺňa vystúpenie brušnej tanečnice a znásobuje tak zážitok s tohto nádherného miesta.

Na tradíciu filmových predstavení a osláv filmového umenia / 1993 - 2015 Art Film Fest/ v Trenčianskych Tepliciach, nadväzuje od roku 2016 International film festival Trenčianske Teplice. Na prominentnej kultúrnej udalosti mesto znovu privíta súčasné i budúce hviezdy strieborného plátna, pripomenie si ikony minulosti a zároveň symbolicky otvorí letnú sezónu.
V rámci festivalu je každoročne udeľovaná svetovým aj domácim  osobnostiam cena "Umelcova Misia“ (1995 - 2015 "Hercova Misia") za ich mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme.
Cenu napríklad prevzali: Franco Nero, Jean - Paul Belmondo, Gina Lollobrigida, Jozef Króner, Geraldine Chaplin, Vlastimil Brodský, Iva Janžurová, Catherine Denevue, Nastassja Kinski, Jacqueline Bisset, Dagmar Veškrnová – Havlová, Mirjana Karanović, Marián Labuda, Isabelle Huppert, Ivan Palúch, Liv Ullmann, Omar Sharif, Zuzana Kronerová, Zdeněk Svěrák či Gérard Depardieu. V kategórii Zlatá kamera / Golden camera / boli ocenení: Roman Polanský, Andrzej Wajda, Miklós Jancsó a mnohí ďalší.

Duchovný život umožňujú rímsko-katolícky kostol Sv. Štefana a evanjelický kostol.

Nielen kúpeľné mesto ale aj celý Trenčiansky kraj predstavuje centrum cestovného ruchu s množstvom historických pamiatok, hradov, zámkov, múzeí, kín, športových a rekreačných centier

Informácie

Informačné stredisko kúpeľný hotel PAX:
e-mail: kultura@slktn.sk
tel.: +421/32/6514 592
Otváracie hodiny:
Pondelok - Piatok    9.00 - 16.00 hod.

 
Váš e-mail: 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo