Informačné stredisko
Služby pre kúpeľných hostí počas pobytu
Kultúra
Šport
Výlety a okolie
Ponuka výletov
Voľný čas :: Kultúra :: Gastro večer :: 

Gastro večer

LETOM SVETOM

Exkluzívne vína sa budú opäť raz snúbiť s výborným jedlom.
Príďte si vychutnať výnimočný GASTRO VEČER spojený so živou hudbou.

Pozývame vás na v poradí už 5. Gastro večer, v piatok 16.02.2018, kaviareň Panoráma v Paxe.

Pozor, počet miest je limitovaný, tak neváhajte a rezervujte si svoj stôl už dnes!

Tešíme sa na vás.

 

Pre rezervácie a bližšie informácie
volajte na tel.: +421/32/6514 592, +421/32/6514 590,
prípadne píšte na e-mail: kultura@slktn.sk

 

Gastro večer - Kúpele Trenčianske Teplice
 

Pri zakúpení celoročného balíka v predpredaji (4 Gastro večery) získavate DARČEK
- liečivý kúpeľ SINA (so zábalom).

Pre rok 2018 sme pre vás pripravili 4 tematické posedenia v príjemnom prostredí kaviarne Panoráma, spojené s kvalitným jedlom a ochutnávkou exkluzívnych vín.

 

Náš GASTRO VEČER prináša nevšedné splynutie zážitku s pôžitkom

Mladý a ambiciózny Jakub Sokol (28) je manažérom nášho kúpeľného hotela KRYM, zároveň riadi aj celú gastronomickú časť Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. ako Food & Beverage manažér. V týchto dňoch pripravuje v poradí už 5. Gastro večer, ktorý okrem splynutia jedla a vína ponúka aj výnimočnú atmosféru. Takmer valentínsky piatok (16.február) budete mať jedinečnú príležitosť prežiť neopakovateľné chvíle pri živej hudbe s jedinečným panoramatickým výhľadom na celé kúpele v kaviarni na 6. poschodí nášho kúpeľného hotela PAX (PANORAMA).

F&B manager Jakub Sokol

Ste F&B (Food & Beverage, pozn. red.) manažérom Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. . Ako vnímate s odstupom času svoje pôsobenie v kúpeľoch, čo považujete na svojej práci za najnáročnejšie, a zároveň najkúzelnejšie?

Práca v kúpeľoch má pre mňa svoje kúpeľné čaro. Myslím si, že za posledných niekoľko rokov sa nám podarilo vybudovať kaviarne s rozsiahlym sortimentom pív a pivných špeciálov z celej Európy. V našich kaviarňach nájdu hostia vína popredných slovenských výrobcov vrátane mojich najobľúbenejších odrôd Váh, Rosa či Dunaj. Naši najlepší barmani sa venujú technikám latté-artu, absolvovávajú somelierske školenia, školenia zamerané na servis pivných špeciálov. Strava v jedálňach taktiež prechádza obmenou, snažíme sa do jedálnych lístkov zaraďovať sezónne suroviny, využívame nové receptúry, ktoré ozvláštňujú naše jedálne lístky. Myslím, si že moja práca zanecháva v kúpeľnej gastronómii svoju stopu, a to ma veľmi teší. Medzi najťažšie úlohy mojej práce patrí samozrejme práca s ľuďmi, znie to ako obohratá pesnička, ale je to naozaj tak. Aj v našom regióne je problém nájsť mladých ľudí, ktorí by mali záujem o výkon profesie kuchár, čašník alebo barman, a ktorí by mali príležitosť vniesť do našej spoločnosti entuziazmus a nové myšlienky či nápady.

Ako vznikol tento nápad a aké je hlavné posolstvo kúpeľných GASTRO večerov?

Hlavnou myšlienkou gastrovečerov je priniesť hosťom zážitkovú gastronómiu. Samotný zážitok však nespočíva len v jedle a víne, ale najmä v kontakte so someliérom a kuchárom. Someliér počas celého večera približuj pôvod vína, aké sú jeho črty, vône a chute. Popri rozprávaní poodhaľuje tajomstvá svojho vinárstva, prináša príbehy z viníc a pivníc. Kuchár predstaví menu, priblíži hosťom detaily svojej práce, na ktoré sa majú počas degustácie sústrediť aby dokázali plnohodnotne vychutnať jedlo v súlade s vínom. Do jedálneho lístka pravidelne vyberám jedlá, ktoré hostia poznajú aby mohli porovnať chute a úpravu, na ktoré sú zvyknutí, s chuťami a servírovaním, ktoré dostanú na tanieri. Samozrejme sa snažíme priniesť aj nové spojenie chutí ako napríklad bryndza s jaterničkou a tekvicou, výsledkom čoho je veľmi zaujímavá polievka.

V čom je tento večer výnimočným z pohľadu gastronómie, a teda celkovéhzo prístupu k hosťom, servírovaní či chutí?

Gastrovečer je výnimočný svoj priateľskou atmosférou a prijemným prostredím vo vyhliadkovej kaviarni nášho kúpeľného hotela PAX - Panoráma. Je málo príloežitostí, kde si hostia môžu vychutnať 5-chodové menu doplnené kvalitnými vínami. Ako jediné slovenské kúpele organizujeme takéto podujatie pre našich hostí - už tento fakt robí tento večer výnimočným. 

Ide v poradí o 5. Gastro večer - s tematickým názvom Letom svetom. Pre tento rok ste však pripravili viaceré témy. Z čoho ste vychádzali pri plánovaní tohtoročného gastronomického zážitku - v čom bude výnimočnejší a originálnejší v porovnaní s uplynulým ročníkom?

Tým, že sme prezentovali témy už na začiatku roka, chceli sme naším klientom ukázať na čo sa môžu tešiť a mohli si naplánovať program tak aby si vychutnali každý termín. Ťažko povedať, čím bude gastronomický rok výnimočnejší, počas roka predstavíme troch špičkových slovenských vinárov a päť zahraničných pod záštitou distribútora. Tým, že sa snažíme reflektovať na sezónne suroviny je jasné, ktorým smerom sa bude uberať každý z večerov. Názov „Letom svetom“ vznikol najmä spojením so svetovou ponukou vín. Chute južnej Európy budú na stôl prinášať prijemné jedlá odzrkadľujúce tradičné suroviny a spôsoby prípravy v danom kúte sveta. Pri letnej sezóne a chutiach jesene je určite všetkým jasné čo môžu očakávať. Verím, že hostí potešíme a prinesieme na stôl to najlepšie.

Na čo všetko sa môžu hostia tešiť pod Vašou taktovkou – v úlohe šéfkuchára večera - čo Vás inšpirovalo pri tvorbe MENU s témou "Letom svetom" tentokrát?

Moja inšpirácia sa vždy nachádza vo fľaške - fľaške vína. Menu skladám vždy po dôkladnom zdegustovaní vzoriek vín. Vo víne sa snažím precítiť chute, ktoré sa nájdu aj vo vybranom jedle. Osobne preferujem snúbenie jedla a vína v harmónii. Snažím sa vyhnúť kontrastnému snúbeniu, nakoľko návštevníci viac preferujú harmonické snúbenie. Nádherný novozélandský Sauvignon blanc plný chutí florality, citrusových plodov budeme servírovať s jemným mladým šalátom, decentným špenátovým pestom a kozím syrom. Krásne bude vidieť ako sa chuť vína objaví aj na tanieri a v spojení to bude harmónia chute. Viac by som už avšak nechcel prezrádzať aby sa hostia mali na čo tešiť.

 
 
Váš e-mail: 
Mapa stránky
 
Partneri
 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo