Gastro večer

Exkluzívne vína sa budú opäť raz snúbiť s výborným jedlom. Ďalší zo série gastronomických večerov pre vás pripravujeme na piatok 24.04.2020, v príjemnom prostredí kaviarne Panoráma v kúpeľnom hoteli PAX, s výnimočným výhľadom na Trenčianske Teplice.

Tešíme sa na vás.

V roku 2020 pre vás plánujeme ďalšie 4 tematické posedenia v príjemnom prostredí kaviarne Panoráma, spojené s kvalitným jedlom a ochutnávkou exkluzívnych vín.
24.04.2020
26.06.2020
21.08.2020
09.10.2020

Gastro večer - Kúpele Trenčianske Teplice

Pre rezervácie a bližšie informácie

volajte na tel.: +421/32/6514 592, +421/32/6514 590,
prípadne píšte na e-mail: kultura@slktn.sk

Náš GASTRO VEČER prináša nevšedné splynutie zážitku s pôžitkom

Mladý a ambiciózny Jakub Sokol je manažérom nášho kúpeľného hotela KRYM, zároveň riadi aj celú gastronomickú časť Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. ako Food & Beverage manažér. Aj v roku 2020 pripravuje ďalšiu sériu Gastro večerov, ktorá okrem splynutia jedla a vína ponúka aj výnimočnú atmosféru. Hostia budú mať jedinečnú príležitosť prežiť neopakovateľné chvíle pri živej hudbe s jedinečným panoramatickým výhľadom na celé kúpele v kaviarni na 6. poschodí nášho kúpeľného hotela PAX (PANORAMA).

F&B manager Jakub Sokol

Ste F&B (Food & Beverage, pozn. red.) manažérom Kúpeľov Trenčianske Teplice, a.s. . Ako vnímate s odstupom času svoje pôsobenie v kúpeľoch, čo považujete na svojej práci za najnáročnejšie, a zároveň najkúzelnejšie?

Práca v kúpeľoch má pre mňa svoje kúpeľné čaro. Myslím si, že za posledných niekoľko rokov sa nám podarilo vybudovať kaviarne s rozsiahlym sortimentom pív a pivných špeciálov z celej Európy. V našich kaviarňach nájdu hostia vína popredných slovenských výrobcov vrátane mojich najobľúbenejších odrôd Váh, Rosa či Dunaj. Naši najlepší barmani sa venujú technikám latté-artu, absolvovávajú somelierske školenia, školenia zamerané na servis pivných špeciálov. Strava v jedálňach taktiež prechádza obmenou, snažíme sa do jedálnych lístkov zaraďovať sezónne suroviny, využívame nové receptúry, ktoré ozvláštňujú naše jedálne lístky. Myslím, si že moja práca zanecháva v kúpeľnej gastronómii svoju stopu, a to ma veľmi teší. Medzi najťažšie úlohy mojej práce patrí samozrejme práca s ľuďmi, znie to ako obohratá pesnička, ale je to naozaj tak. Aj v našom regióne je problém nájsť mladých ľudí, ktorí by mali záujem o výkon profesie kuchár, čašník alebo barman, a ktorí by mali príležitosť vniesť do našej spoločnosti entuziazmus a nové myšlienky či nápady. 

Ako vznikol tento nápad a aké je hlavné posolstvo kúpeľných GASTRO večerov?

Hlavnou myšlienkou gastrovečerov je priniesť hosťom zážitkovú gastronómiu. Samotný zážitok však nespočíva len v jedle a víne, ale najmä v kontakte so someliérom a kuchárom. Someliér počas celého večera približuj pôvod vína, aké sú jeho črty, vône a chute. Popri rozprávaní poodhaľuje tajomstvá svojho vinárstva, prináša príbehy z viníc a pivníc. Kuchár predstaví menu, priblíži hosťom detaily svojej práce, na ktoré sa majú počas degustácie sústrediť aby dokázali plnohodnotne vychutnať jedlo v súlade s vínom. Do jedálneho lístka pravidelne vyberám jedlá, ktoré hostia poznajú aby mohli porovnať chute a úpravu, na ktoré sú zvyknutí, s chuťami a servírovaním, ktoré dostanú na tanieri. Samozrejme sa snažíme priniesť aj nové spojenie chutí ako napríklad bryndza s jaterničkou a tekvicou, výsledkom čoho je veľmi zaujímavá polievka.

V čom je tento večer výnimočným z pohľadu gastronómie, a teda celkového prístupu k hosťom, servírovaní či chutí?

Gastrovečer je výnimočný svojou priateľskou atmosférou a príjemným prostredím vo vyhliadkovej kaviarni nášho kúpeľného hotela PAX - Panoráma. Je málo príležitostí, kde si hostia môžu vychutnať 5-chodové menu doplnené kvalitnými vínami. Ako jediné slovenské kúpele organizujeme takéto podujatie pre našich hostí - už tento fakt robí tento večer výnimočným.

Informácie

Informačné stredisko kúpeľný hotel PAX:
e-mail: kultura@slktn.sk
tel.: +421/32/6514 592
Otváracie hodiny:
Pondelok - Piatok, 09.00 - 16.00 hod.

 

 

Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo