5 dôvodov prečo prísť k nám

Unikátna termálna voda

1. Unikátna termálna voda

Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. majú k dispozícii 6 prírodných liečivých zdrojov, ktoré sa využívajú na vonkajšiu a vnútornú balneoterapiu. Sírne termálne liečivé pramene majú podobné chemické zloženie, líšia sa len teplotou vody.

Liečivá voda na kúpeľ v bazénoch a vaniach má optimálnu balneologickú teplotu, ktorá sa pohybuje od 35,5°C do 39°C, čo umožňuje jej priame použitie bez potreby ohrievania, alebo ochladzovania. Termálny kúpeľ je preto neoddeliteľnou súčasťou každého nášho pobytu.

Viac informácií o kvalite a zložení vody

Kvalitná kúpeľná liečebná starostlivosť

2. Kvalitná kúpeľná liečebná starostlivosť

Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu.

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. V súčasnosti využíva tiež širokú paletu liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Základom kúpeľnej liečby v našich kúpeľoch je liečebná starostlivosť. Kvalifikovaný zdravotnícky personál je zárukou odbornosti poskytovaných kúpeľných služieb.

Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, nervových chorôb súvisiacich s pohybovým aparátom, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.

Čo sa u nás lieči - indikácie kúpeľnej liečby

Nezameniteľná kúpeľná atmosféra

3. Nezameniteľná kúpeľná atmosféra

Kúpeľné mestečko leží v západnej časti Slovenska uprostred 17 km dlhého údolia. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov a mnoho voľnočasových aktivít.

Trenčianske Teplice sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Práve vďaka svojej polohe v romantickom prírodnom prostredí ich v minulom storočí pomenoval známy románopisec Móric Jókai ako „Perlu Karpát“.

Rozľahlý kúpeľný park s jazierkom a okolitá prírodná scenéria sú najlepším miestom pre váš oddych a relax.

Európsky unikát Hammam

4. Tradícia

Liečebná starostlivosť v kúpeľoch má dlhoročnú tradíciu, prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1247 a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej sírnej termálnej vody. Tradícia kúpeľnej liečby sa rozvíjala v priebehu storočí s prispením vtedajších vlastníkov kúpeľov. V 19. storočí pribudla najvzácnejšia pamiatka zachovaná dodnes, Hammam v orientálnom maurskom slohu.

Európsky unikát Hammam, postavený v roku 1888, je súčasťou kúpeľného komplexu. V 19. storočí bol Hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach; slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančných magnátov.

V súčasnosti sa využíva ako relaxačná miestnosť po kúpeli v najteplejšom termálnom bazéne Sina a ako miesto poskytovania masáží. Informácie o možnostiach zakúpenia termálneho kúpeľa s masážou vám poskytne kancelária Predaja procedúr - tel.: 032/6514 140.

Dostupnosť kúpeľov

5. Dostupnosť

Pri svojej "romantickej polohe" má kúpeľné mesto vynikajúcu dopravnú dostupnosť. Trenčianske Teplice ležia len 10 km od výjazdu z dialnice D1 (výjazd Nemšová/Trenčianske Teplice).

Zobraziť informácie ako sa k nám dostanete

 

 

Trenčianske TepliceOOCR Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingUrbánekNestléVšeobecná zdravotná poisťovňa