Vinárstvo Pezinok a hrad Červený Kameň

Hrad Červený kameň

odchod o 13.00 hod.

História a skvelá chuť vína Malých Karpát. Degustačný výlet do Vinárstva Pezinok spojený s návštevou hradu Červený Kameň.

Víno Pezinok a.s., je pokračovateľom dlhodobej tradície pezinského vinohradníctva a vinárstva. Prinášajú na trh kvalitné vína, ktoré majú rýdzo slovenský pôvod a jeho vznik je pod kontrolou od prvého kvetu vo vinici až po naplnenie do fliaš. Všetko hrozno pochádza výlučne z vlastných vinohradov.
Dominantnými odrodami sú Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Frankovka modrá, Müller-Thurgau, Rizling vlašský, Veltlínske zelené.

Červený Kameň je hrad na Slovensku postavený na juhovýchodnom svahu Malých Karpát neďaleko Modry nad obcou Častá. Je najkrajším hradom v Malých Karpatoch, a tiež jedným z najzachovanejších slovenských hradov. V 16. storočí bol pôvodný kráľovský hrad prestavaný na mohutnú pevnosť, ktorú významný uhorský rod Pálfiovcov postupne prebudoval na reprezentačné sídlo s bohatou štukovou a freskovou výzdobou interiérov. V hrade sa v súčasnosti nachádza múzeum, prezentujúce historické bývanie sľachty. Pre svoje neopakovateľné čaro bol hrad v nedávnej minulosti svedkom natáčania rôznych filmov a rozprávok ako napríklad Princezná Fantagiró, Dračie srdce alebo Cinka Panna.

Do ceny výletu sa zahrnie ochutnávka 5 druhov vín, malé občerstvenie a návšteva hradu Červený Kameň.


Pozn.:
Cena výletu sa odvíja od počtu účastníkov.
Uskutočnenie výletu je podmienené prihlásením minimálne 5 účastníkov.

Fotogaléria

Vinárstvo Pezinok
Vinárstvo Pezinok
Vinárstvo Pezinok

Informácie

Turisticko-informačná kancelária v hoteli Slovakia:
e-mail: kultura@slktn.sk
tel.: +421/32/6514 592
Otváracie hodiny:
pondelok - piatok   09:00 - 18:00 hod.
sobota - nedeľa     10:00 - 18:00 hod.

 

 

Trenčianske TepliceOOCR Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingUrbánekNestléVšeobecná zdravotná poisťovňa