Strečno a Martin

Strečno

odchod o 09.00 hod. - predpokladaný návrat o 17.30 hod.

Obec Strečno je známa prvou písomnou zmienkou z roku 1321. Súčasné Strečno je modernou, rozvíjajúcou sa obcou, ktorá svojimi danosťami a službami poskytuje príjemné zážitky návštevníkom z celého Slovenska i zahraničia.
Strečniansky hrad stojí na začiatku strečnianskej tiesňavy proti toku Váhu na jeho ľavom brehu na strmej vápencovej skale vo výške asi 420 m nad morom. Praveké nálezy dokazujú, že hradná vyvýšenina bola obývaná už v dobe bronzovej a železnej. Strečno patrilo medzi kráľovské hrady. Hoci prvá písomná zmienka o ňom pochádzala až z roku 1316, s istotou môžeme predpokladať, že existoval už v 13. storočí.
Stále väčší záujem klientely z celého sveta, ich spokojnosť a priaznivé ohlasy na profesionálne zvládnutie celého spektra služieb s typickými slovenskými prvkami, sú predpokladom, že aj vám sa táto atrakcia zapáči.
Martin - Skanzen slovenskej dediny – Slovenské národné múzeum je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Expozícia podáva obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia.

Individuálne môžete navštíviť

V prípade záujmu zastávka na obed v Hoteli Jánošík, Liptovský Mikuláš


Cena výletu sa odvíja od počtu účastníkov.

Informácie a predaj:
Infocentrum Kúpeľný hotel PAX
, po-pi od 09.00 do 16.00 hod.
tel.: +421/32/6514 592, +421/32/6514 590
e-mail: kultura@slktn.sk

Pozn.:
Uskutočnenie výletu je podmienené prihlásením minimálne 5 účastníkov.

Fotogaléria

Strečno

Múzeum slovenskej dediny
Strečno
Strečno
 
Váš e-mail: 
Trenčianske TepliceTrenčínSlovakia RingVšeobecná zdravotná poisťovňaLe Cheque DejeunerSodexo